Przeskocz do treści

Domowy futrzak w wersji lux

7 września 2010

Czy słyszeli Państwo już o kocie Ashera?

fot. the daily mail

Będący hybrydą afrykańskiego serwala, azjatyckiego leoparda i zwykłego dachowca, Ashera, został już ochrzczony najpiękniejszym i nabardziej luksusowym kotem świata. Przywilej jego posiadania może kotomaniaka kosztować nawet do 125 tysięcy dolarów.
Pomysł i jego realizacja to dzieło firmy Lifestyle Pets.

Ashery nie są pierwszymi kotami wyhodowanymi przez skrzyżowanie genów różnych ras kotów. Już wcześniej hodowcy uzyskali takie hybrydy nadając im nazwę Savannah. Koty te jednak nigdy nie osiągnęły tak zawrotnych cen na rynku.

Przepiękne koty są znacznie większe od swoich popularnych kuzynów-dachowców: stojąc na tylnych łapach, mierzą aż 120 cm. Znawcy prorokują, że spore wymiary to nie jedyna cecha, jaką Ashera odziedziczyły od swoich dzikich krewniaków. Może się okazać, że będą kocimi odpowiednikami trudnych psich ras, takich jak Bulterier czy Amstaf. Hodowca najwidoczniej przewidział ten problem, bo do każdego kupionego kota dołączył dziesięcioletni abonament na sesje z renomowanym psychologiem zwierzęcym.

Na tym nie kończy się zestaw udogodnień, jakie zapewnia Lifestyle Pets, w razie zakupu superkota. Zwierzak dostarczany jest do rąk własnych razem ze specjalnymi klipsami na pazurki (tak, by uchronić przed rychłą wymianą wszelkich mebli tapicerowanych, jakie stoją w domu)  i roczną gwarancją. Wszystkie kociaki są zaszczepione, zaczipowane i wysterylizowane. Dla alergików firma hodowca proponuje hipoalergiczną wersję Ashery.

Firma sprzedała już wiele z tych kotów do USA, Azji i Rosji. Czas oczekiwania na kota wynosi około 9 miesięcy. Zupełnie jak w przypadku innej, równie drogiej w utrzymaniu istoty ;). Czyżby hodowca zachęcał niniejszym do trzech długich kwartałów zbierania wyprawki?

fot. Prrrounge Chaise Lounge, Pet Chalet, Eddie's Room, Whiskas, Akemi Tanaka, Scissal

Wybór designerskich gadżetów dla futrzanych milusińskich jest olbrzymi, a rozpiętość cenowa równie niebagatelna.
W końcu przy takiej inwestycji nie wypada żałować na kocie wygody! 😉

Reklamy
No comments yet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: